Ieguvumi un atsķirības neto uzskaites un norēķinu sistēmām
pieteikuma anketa

Kas ir neto uzskaites sistēma

Neto uzskaites sistēmā ir paredzēts princips, ka katru saražoto enerģijas vienību lietotājs gada laikā drīkst no elektrotīkla saņemt atpakaļ, – viņš saņem kilovatstundu pret kilovatstundu. Tā ir vēsturiska sistēma, kas ir spēkā kopš 2013. gada un kurai ražotāji varēs pieteikties līdz šī gada beigām.

KĀPĒC NETO UZKAITES SISTĒMA IR IZDEVĪGA

Atšķirībā no neto norēķinu sistēmas neto uzskaitē katru, kopējā tīklā, nodoto kilovatu varēs ņemt atpakaļ, maksājot tikai par pārvadi, šādā veidā ievērojami saīsinot iegādāto iekārtu atmaksāšanās laiku. Mikroģeneratoru īpašnieki neto uzskaites sistēmu varēs izmantot vēl piecus gadus līdz 2029. gada 28. februārim. 
SVARĪGI!!! NETO UZSKAITES SISTĒMAI VAR PIETEIKTIES LĪDZ 2023. GADA 31. DECEMBRIM.

Kas var izmantot neto uzskaites sistēmu

Visas mājsaimniecības kuras jau lieto neto uzskaites sistēmu vai plāno pieteikties līdz šī gada beigām. Sākot ar 2024. gada 1. janvāri varēs pieteikties tikai neto norēķinu sistēmai. Neto uzskaites sistēmai mājsaimniecības tiek pievienotas automātiski.

KAS IR NETO norēķinu SISTĒMA

Neto norēķinu sistēmas galvenais princips ir - mirklī, kad patērētājs, kurš ir arī ražotājs, nodod savu enerģiju kopējā elektrotīklā, tiek fiksēta tā brīža enerģijas vērtība tirgū, attiecīgi tiek uzskaitīts nevis nodotais kilovatstundu apjoms, bet elektrības ekonomiskā vērtība. Tātad –, ja saule spīd tādā periodā, kad cena ir izteikti zema, uzkrāsies mazāks apjoms “ekonomiskā labuma”. Savukārt gadījumos, kad elektrības cena nodošanas mirklī ir augsta, ražotājam veidosies būtisks finansiāls ieguvums.  Neto norēķinu sistēmu varēs slēgt uz gadu, un atskaites periods sāksies ar līguma noslēgšanas dienu

Neto norēķinu sistēmas lietotājam 80% no saražotās elektroenerģijas būs jāizmanto pašpatēriņam, turpretī elektroenerģijas pārpalikumu – ne vairāk kā 20% apmērā no lietotāja saražotās elektroenerģijas 12 mēnešu periodā – varēs nodot elektroenerģijas tirgotājam neto norēķinu sistēmā, pārdot vai iesaistīties elastības pakalpojumos vai energoefektivitātes shēmās

KAS VAR IZMANTOT NETO UZSKAITES SISTĒMU

Visas mājsaimniecības sākot ar  2024. gada 1. janvāri un saimnieciskās darbībās veicēji no sistēmas uzstādīšanas brīža. Saimniecisko darbību veicējiem neattiecas noteikums par pašpatēriņu.

Aizpildi pieteikumu, noskaidro cik tev izmaksā mikroģenerācijas stacija un paspēj ''ielekt'' neto uzskaites sistēma 
Pieteikuma Anketa


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.